Anasayfa
iletişim
biz
Kuruyemişte Aradığınız Tazelik...  
 

TOROSLULAR GIDA SAN. ve TİC.LTD.ŞTİ.

 

English

Anasayfa

Hakkımızda

Ürünler

İletişim

Faydalı Bilgiler

İncirin Faydaları
İncir yararlı bir besin öğesi olmakla birlikte Türkiye'de de üretimi fazla olan bir üründür.  Toroslular olarak incir sevdamız dededen gelmektedir. Tam  44 yıldır ailemiz incir üretimini saltanat misali gerçekleştirmektedir. Ailemizde incir üretimini şu anda Mehmet Celal ATAKUL gerçekleştirmektedir. Üretilen incirin Türkiye genelinde toptan satış ve dağıtımını yapmaktayız. Aynı zamanda ihracatını üstlenmiş bulunuyoruz. Topraktan sofralarımıza kadar ulaşan incirin işlenme süreci uzun sürmekte ve resimlerle görülmektedir.
FÜMİGASYON  aşaması incirin üreticidendiğer bir ismiyle müstahsilden kurutulmuş olarak alınarak kurt ve diğer böceklere karşı inciri muhafaza etme amacıyla incire 24 saat boyunca uygulanan ilaçlama işlemidir.
BOYUTLANDIRMA  incir farklı boyutlarda olduğu için işleme aşamasında zorluk olmaması için boylama işlemi yapılarak küçük orta ve büyük taneli olarak ayrımlanır.Küçük olanlar tüketim açısından pek tercih edilmediği için ve ezmeye uygun olduğundan ezme olarak kullanılır.
İŞLEME aşamasında incir farklı taleplere uygun olarak işlenmektedir. Bunların isimleri, el değmeden işlenen tek çeşit dökme incirdir. Ayrıca PULET GARLAND PROTOBEN çeşitleri farklı gramajlarda hijyenik koşullarda sağlıklı ürünler üretilmektedir.
AMBALAJLAMA incir son teknolojiyle üretilen ambalajlama yöntemleri sayeseinde eski yöntemlere göre çok daha pratik ve görüntü açısından tüketiciye güzel görünen bir şekilde ambalajlanmakta ve etiketlenmektedir.
KONTROL aşaması ambalajlanan ürünün son kontrolünün yapıldığı ve bakanlıklardan alınan onayla test edilmektedir.
 
 
 
 
 
 
Copyright & Ahnis Ajans